Autor Tema: evo malo kozjih vijesti...  (Posjeta: 8491 vremena)

maRE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Postova: 409
  • Karma: +0/-0
    • Prviæ Luka Online!
evo malo kozjih vijesti...
« u: 30 Ožujak, 2007, 20:53:13 CEST »
Tekst u Jutarnjem listu dana 22.3.2007.

"Zagrebaèki informatièar postao kozar na Prviæu"
http://www.jutarnji.hr/dalmacijaiotoci/clanak/art-2007,3,22,prvic_kozar,67516.jl

 ::) ;D
...a je sto... ;)
...i dvi od 50...

Ivan

  • Newbie
  • *
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: evo malo kozjih vijesti...
« Odgovori #1 u: 06 Svibanj, 2007, 13:40:15 CEST »
Po meni je ovo odlièno, barem je neko pokazao inicijativu da se ne¹to radi na Prviæu pored onih standardnih - ugostiteljstvo, smje¹taj gostiju i ribarstvo (koji su takoðe svi na nezavidnom nivou). Sad, da li je to ekonomski isplativo, ¹ta te koze imaju da jedu na otoku, da li je sve po propisima je druga stvar ali je neko ne¹to napravio na otoku èega dosad nije bilo  O0
Jedino je tu¾no ¹to se toga (ili bilo èega drugoga) nije setio i napravio neko na¹ nego treba doæi neko iz Zagreba pa da o¾ivljava Prviæku poljoprivredu i otvara nova radna mjesta (koliko god ovo zvuèalo smije¹no za na¹ otok)

mala biskupova

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: evo malo kozjih vijesti...
« Odgovori #2 u: 06 Svibanj, 2007, 14:26:47 CEST »
Ne znam, ja sam malo skeptièna jer sam vidila i drugu stranu tog, hvale vrijednog pothvata. Nitko ne mo¾e osporiti dobru inicijativu, ali ne mo¾e¹ dovesti ¾ivotinje na otok i onda ih pustiti u tuðe maslinike da se hrane.  :idiot2:

Ivan

  • Newbie
  • *
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: evo malo kozjih vijesti...
« Odgovori #3 u: 06 Svibanj, 2007, 16:00:51 CEST »
Ne znam, ja sam malo skeptièna jer sam vidila i drugu stranu tog, hvale vrijednog pothvata. Nitko ne mo¾e osporiti dobru inicijativu, ali ne mo¾e¹ dovesti ¾ivotinje na otok i onda ih pustiti u tuðe maslinike da se hrane.  :idiot2:
Naravno, sla¾em se sa tobom, sigurno da 120 koza (ili koliko ih veæ ima) moraju jesti, i to dosta, a nekih pa¹njaka na otoku ba¹ i nema  :)
Neznam kako su oni zamislili èitav taj projekat, ali da se hrane u tuðim maslinicima - to nikako ne bi smjeli. Iovako je preostala po koja maslina, a ako to uni¹te koze onda su to dva koraka unazad poslije jednog naprijed. Ja ih nisam jo¹ ni vidio, samo sam èuo o njima tako da nemogu ni¹ta reæi osim da je ideja dobra, a onim ¹to nije po propisima bi se trebale pozabaviti nadle¾ne slu¾be  :police: :knuppel2:

Ana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: evo malo kozjih vijesti...
« Odgovori #4 u: 06 Srpanj, 2007, 14:46:12 CEST »
Evo ekipe  :)




Nekako mi se cini da ih je blize 30-ak nego 120. Ne znam jel' ostatak izumro od gladi ili je to otprilike omjer istine i onoga sto pisu po novinama. ;)

Koliko sam ja skuzila, sad ih drze zatvorene i vode ih organizirano na pasu, valjda na neko mjesto gdje smiju brstiti, od tamo gdje su smjestene ravno dolje nizbrdo - toliko sam vidjela po iskrcenom putu, ali nisam isla do kraja da vidim gdje zavrsava. Ali da su do gola oglodale sve oko te kuce gdje ih drze, i sve na tom putu kojim prolaze - to jesu.

Ja jos vazem dobre i lose strane toga, vidjet cemo cega ce se vise skupiti. Poduzetnistvo, inicijativa, friski sir i mlijeko - sve je to super, ali kad vidim da nesto sto je bilo zeleno vise nije takvo - meni odmah prestane bit simpatican taj "projekt". A opet, izmedju koza i betona, mozda su ipak bolje koze... ::)

VaPa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 22
  • Karma: +0/-0
Odg: evo malo kozjih vijesti...
« Odgovori #5 u: 07 Kolovoz, 2007, 13:30:00 CEST »
hahaha, ajte vi po¹aljite ove koze u Podravinu na pravu zelenjavu i dok vam Otok nisu pretvorile u sami kamen  ;D

Meri

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 63
  • Karma: +0/-0
Odg: evo malo kozjih vijesti...
« Odgovori #6 u: 10 Kolovoz, 2007, 01:35:47 CEST »
Thirst kills 1,300 sheep on Croatia island
ZAGREB, Croatia, Aug. 9 (UPI) -- Authorities said Thursday they will remove as soon as possible the carcasses of 1,300 sheep that died of thirst on Croatia’s central Adriatic Murter Island.

Branka Gulin, veterinary inspector of Sibenik County on the central Adriatic coast, said preparations were under way to transfer the carcasses from the Kornati Archipelago, outside the port city of Zadar, to an inland site where they will be destroyed, the Croatian news agency HINA said.

Gulin said transport of the carcasses should begin by Sunday.

There were about 5,000 sheep in the Kornati national park and a two-month drought coupled with extremely high temperatures dried out natural watering places, leaving the animals to die of thirst. Authorities could not say how many sheep perished but they believed more than a quarter of those in the national park could not survive.

A boat carrying fresh water from the coastal towns was headed for Murter, and two Croatian navy vessels also brought water to the island, HINA said.
Da je siba u raju izresla, uzali su nasi stori govorit, ali tu danasnja generacija ne moze razumit.  :bootyshake::whip2: