Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
29 Svibanj, 2017, 19:09:52 +01
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: Dobrodošli na Prvić Luka Online! FORUM

+  Prvic Luka Online! Forum
|-+  O Prviću
| |-+  Prvić Luka
| | |-+  Prijevremeni izbori krajem svibnja
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu. « natrag naprijed »
 Str: [1] 2 Ispis
Autor Tema: Prijevremeni izbori krajem svibnja  (Posjeta: 8041 puta)
maRE
Administrator

« na: 02 Svibanj, 2007, 00:46:53 +01 »

Preuzeto sa stranica novina Novi-tjednik
link: http://www.novi-tjednik.hr/index.asp?dID=260

Prijevremeni izbor krajem svibnja
Autor: Novi-tjednik u 13.04.2007

Na zadnjoj sjednici vodičkog Gradskog poglavarstva donijeta je odluka o raspuštanju Vijeća mjesnog odbora Prvić Luka i raspisivanju prijevremenih izbora.
Do ovakve odluke došlo je nakon što su 7. ožujka dosadašnji članovi Vijeća MO-a Prvić Luke Boris Čače, Blaž Renić i Slavomir Jurlin podnijeli neopozive ostavke na vijećničku dužnost. Spomenuti vijećnici na ovakav su se potez odlučili zbog, kako kažu, narušenih međuljudskih odnosa i loših odluka pojedinih članova vijeća MO-a.
Najzanimljivije od svega je što su, sada već bivši vijećnici, kao i ostala dva člana MO-a bili članovi Nezavisne liste „Za bolji Prvić“ koja je na zadnjim izborima odnijela apsolutnu pobjedu, osvojivši nevjerojatnih 94 posto glasova.

Imenovan povjerenik
- Kako MO Prvić Luka broji 5 članova, ostavkama spomenutih članova praktično se ugasio njegov rad, budući da je ostao bez minimalnog broja članova potrebnog za nastavak rada ovog tijela mjesne samouprave. Uz to, na redovnim izborima u Prvić Luci bila je prijavljena samo jedna kandidacijska lista koja je izborom u cijelosti konzumirana, tako da izabrani članovi nemaju zamjenike – kazala je vodička gradonačelnica Branka Juričev Martinčev obrazlažući odluku Gradskog poglavarstva.
Prijevremeni izbori u Prvić Luci bit će održani 27. svibnja, a do formiranja novog Mjesnog odbora, uloga povjerenika za naselje Prvić Luka povjerena je Zdravku Ivičinu.
Zanimljivo je kako se kao jedan od kandidata za to mjesto spominjala i Živana Podrug, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Šibenika, koja u Prvić Luci ima prijavljeno mjesto prebivališta. Međutim, kako članovi vodičkog Gradskog poglavarstva do početka sjednice nisu uspjeli dobiti odgovor je li Živana Podrug uopće zainteresirana za tu dužnost, odlučenu je da se za povjerenika ipak imenuje Zdravko Ivičin.

Patrik Patafta"

Tko bi po Vama bio najbolji izbor za "šerifa" u Prvić Luci?  coolsmiley
Evidentirano

...a je sto... Wink
...i dvi od 50...
maRE
Administrator

« Odgovor #1 na: 07 Svibanj, 2007, 11:39:47 +01 »

Večeras u ponoć je zadnji dan prijave izbornih lista.  evil5
Hoće li biti samo jedna ili više njih, saznat ćemo sutra coolsmiley

Na stranicama "Prvić Luka Online!" objavit ću tko čini listu i pokrenit internet glasanje tako da i Vi svi Prvićani i Prijatelji Prvića u cilom svitu i okolici, možete barem virtualno dati vaš glas. Afro Wink
Evidentirano

...a je sto... Wink
...i dvi od 50...
Ivan
Newbie
*

« Odgovor #2 na: 07 Svibanj, 2007, 13:04:24 +01 »

maRE za šerifa!  Grin
Koji su uopće uvjeti za podnošenje kandidature? Treba li skupiti prvo neki broj potpisa? Koliko? 1? Huh? Bilo bi dobro kad bi ovaj put bilo više lista jer izbori nemaju smisla baš ako ima samo jedan kandidat  idiot2
A što ako se niko ne prijavi za šerifa? U ovo sumnjam, ali možda zbog narušenih međuljudskih odnosa niko ne bude hteo obavljati funkciju.  Smiley
Videćemo sutra, pa ćemo i glasati u anketi. Koga li Prvićani širom svijeta smatraju za najboljeg kandidata?
Evidentirano
maRE
Administrator

« Odgovor #3 na: 08 Svibanj, 2007, 23:36:47 +01 »

Evo izgleda da će biti samo jedna lista na prijevremenim izborima koji se održavaju 27.5. u Prvić Luci.

Prijavila se "Nezavisna lista" Boris Čače sa članovima: Lučev Vladimir, Jurlin Slavko, Belamarić Kolombo Božena i Lučev Milan.

Što kažete na listu? coolsmiley
Evidentirano

...a je sto... Wink
...i dvi od 50...
Ivan
Newbie
*

« Odgovor #4 na: 08 Svibanj, 2007, 23:54:19 +01 »

Valjda će se oni sada slagati, da ne bude opet došlo do raspuštanja vijeća kao prošli put. A što se tiče same liste čini se OK. Nisam toliko upućen u politiku u selu i ko šta zastupa tu, tako da ja ne bih mnogo o tome polemisao. Samo neka naprave za otok što više toga dobroga...
Evidentirano
maRE
Administrator

« Odgovor #5 na: 10 Svibanj, 2007, 10:24:12 +01 »

Evo na naslovnoj stranici www.prvicluka.com možete sudjelovati u anketi: Smiley
"Da li je "Nezavisna lista - Boris Čače" dobar izbor za Prvić Luku?"

Dajte svoj glas ZA Afro, PROTIV Angry ili ste SUZDRŽANI Undecided

Evidentirano

...a je sto... Wink
...i dvi od 50...
mala biskupova
Newbie
*

« Odgovor #6 na: 12 Svibanj, 2007, 21:27:22 +01 »

Pozdrav svima...

Čitam zadnje novosti i ne mogu ne nasmijati se.  2funny
Evidentirano
Gogo
Newbie
*

« Odgovor #7 na: 17 Svibanj, 2007, 01:37:05 +01 »

Šta ti je točno smišno?
Evidentirano
mala biskupova
Newbie
*

« Odgovor #8 na: 17 Svibanj, 2007, 13:52:42 +01 »

Tebi nije ništa smiješno oko nove kandidacijske liste?! Meni jest. Neću biti ta koja proziva, jer će ispast da mislim nešto loše o nekome - a to nije istina, ali zar Čače i Slavko nisu bili članovi mjesnog odbora koji je "postojao" do 7.3.2007.Huh? idiot2 Štoviše, Čače je bio i predsjednik MO Prvić Luke. Zašto su dali ostavke prije 2,5 mjeseca?! To mi malo sliči na dječji vrtić - vrati mi moje stvari, neću se više igrati s vama i naći ću sebi bolje prijatelje.  Angry
Unaprijed se ograđujem od svih eventualnih napada, jer o nikom zaista ne mislim ništa loše. Ali ovo mi već postaje malo smiješno. Mislim da bi bilo pošteno od svih njih, a pritom mislim i na svog oca, da se mještanima prezentira prava istina. Jer u Prviću već dugo stvari ne štimaju.
Evidentirano
Ivan
Newbie
*

« Odgovor #9 na: 20 Svibanj, 2007, 16:59:13 +01 »

To mi malo sliči na dječji vrtić - vrati mi moje stvari, neću se više igrati s vama i naći ću sebi bolje prijatelje.  Angry
2funny
Evidentirano
mala biskupova
Newbie
*

« Odgovor #10 na: 20 Svibanj, 2007, 21:35:25 +01 »

Cheesy ... To je sve žalosno. Trudim se biti nepristrana i sa strane promatrati tijek stvari ... Žao mi je što Luka iz godine u godinu stagnira i propada. A ima zapravo sve predispozicije da se razvije u normalno turističko mjesto. Pogledajmo Zlarin!  Cry
Toplo se nadam da će nova vlast, pa tko god oni bili, nešto pozitivno napraviti. Stvarno bilo bi vrijeme da se pokrenemo sa mrtve točke na kojoj stojimo već godinama. Angry
Evidentirano
Ivan
Newbie
*

« Odgovor #11 na: 20 Svibanj, 2007, 23:46:06 +01 »

Ima Luka veliki potencijal za razvoj turizma jedino joj nedostaje ono najvažnije - a to su ljudi koji hoće, mogu i znaju kako nešto promijeniti u selu tako da poslije svi od toga imamo koristi. Svaka čast pojedincima koji se stvarno trude ali dok se ne sakupi grupa ljudi koji teže ka istom cilju teško da će se išta promijeniti ma ko to bio trenutno na vlasti. Naučili smo da u ovoj državi oni koji su na raznim razinama vlasti i nisu napravili puno toga za opšte narodno dobro pa ne vidim zašto bi drugačije bilo u Luci. Smatram da promjene na bolje neće doći od vlasti nego od ljudi kojima je zajednički cilj pokretanje sa te mrtve točke na kojoj se zbilja nalazimo već godinama. Ne mislim da ljudi koji su na toj listi ne žele dobro Prviću, ali sami njih 5 sa novcem kojim jedan mjesni odbor može raspolagati smatram da nisu dovoljni za ozbiljnije promjene u selu.
Evidentirano
mala biskupova
Newbie
*

« Odgovor #12 na: 21 Svibanj, 2007, 11:23:44 +01 »

Ima Luka veliki potencijal za razvoj turizma jedino joj nedostaje ono najvažnije - a to su ljudi koji hoće, mogu i znaju kako nešto promijeniti u selu tako da poslije svi od toga imamo koristi. Svaka čast pojedincima koji se stvarno trude ali dok se ne sakupi grupa ljudi koji teže ka istom cilju teško da će se išta promijeniti ma ko to bio trenutno na vlasti. Naučili smo da u ovoj državi oni koji su na raznim razinama vlasti i nisu napravili puno toga za opšte narodno dobro pa ne vidim zašto bi drugačije bilo u Luci. Smatram da promjene na bolje neće doći od vlasti nego od ljudi kojima je zajednički cilj pokretanje sa te mrtve točke na kojoj se zbilja nalazimo već godinama. Ne mislim da ljudi koji su na toj listi ne žele dobro Prviću, ali sami njih 5 sa novcem kojim jedan mjesni odbor može raspolagati smatram da nisu dovoljni za ozbiljnije promjene u selu.

Pa o tome ja cijelo vrijeme govorim. NIje bitno tko vlada, već čime se povode pojedinci koji žele vladati. Nitko ne kaže da na toj listi Prviću ne želi dobro, nije ni novac toliko važna karika Ivane. Ono što Luka dobije od Vodica je malo, ali to nije jedina strana kojoj se mogu obratiti. Treba biti kreativan. Da bi dobili novac od bilo koga mora se postaviti jasna vizija što se želi napraviti, kolika je cijena tog projekta i kakva je njegova eventualna financijska isplativost, kakva je njeogva korist za mještane... Ja znam da u Luci ima ljudi koji mogu i znaju nešto promijeniti u selu, ali pitanje, koji si svi moramo postaviti, jest zašto se oni ne žele uključiti u rad? Cheesy
Evidentirano
Gogo
Newbie
*

« Odgovor #13 na: 23 Svibanj, 2007, 22:51:47 +01 »

ne mogu virovati šta ovo slušam. koliko ja znam čače i slavko su dali otkaz jer im je neko zabija nož u leđa. dalje neću ništa govoriti jer mi je dosta skandala s mog bloga, ne tribaju mi novi. Naprid Čače! Naprid Slavomire!
Evidentirano
mala biskupova
Newbie
*

« Odgovor #14 na: 24 Svibanj, 2007, 07:08:26 +01 »

Onda krivo znaš Gogo.  Cheesy
Evidentirano
 Str: [1] 2 Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2013, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.05 sekundi uz 19 upita.