Autor Tema: BBC objavio fotografiju munje iznad Prviæa  (Posjeta: 8489 vremena)

Ivan

  • Newbie
  • *
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
BBC objavio fotografiju munje iznad Prviæa
« u: 02 Srpanj, 2007, 04:15:00 CEST »


Èetvrtak, 28.06.2007., 05:00

ZAGREB - U galeriji fotografija BBC je juèer objavio fotografiju ljetne oluje iznad hrvatskog otoka Prviæa.

U fotogaleriji nazvanoj 'Dan u slikama', BBC je meðu desetak fotografija na drugom mjestu objavio i fotografiju munje nastale uslijed ljetne oluje nad hrvatskim otokom Prviæem.

(TotalPortal)


http://www.totalportal.hr/index.php?article_id=112498
http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_pictures/6245232.stm
http://news.bbc.co.uk/2/shared/spl/hi/pop_ups/07/in_pictures_enl_1182934775/html/1.stm

Ana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: BBC objavio fotografiju munje iznad Prviæa
« Odgovori #1 u: 02 Srpanj, 2007, 15:08:26 CEST »
Slika je stvarno super, a i oluja je bila spektakularna! Mi smo to gledali uzivo kad se priblizavalo, munje su bile genijalne i jako neobicne. Neke su isle kao vatromet - odozdol prema gore jedna "grana", koja bi se onda rasprsnula u puno manjih, bas kao rakete! Nesto ludo!  :o

Nego, kad smo vec kod lijepih slika, i ova sadasnja slika mjeseca na stranici je super, maRE odakle ih izabires? Cini mi se da vise nema one velike fotogalerije s panoramama, starim Prvicem i ostalim, sto je bilo prije na stranici... Ili ja to samo ne mogu naci?
Sad preko ljeta ce sigurno biti puno lijepih slika Prvica, hocemo ih negdje skupljati za stranicu?
A trebalo bi nagovoriti i postaricu da da stampati nove razglednice konacno, vec 20 godina imamo iste dvije slike!  ::)

maRE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Postova: 409
  • Karma: +0/-0
    • Prviæ Luka Online!
Odg: BBC objavio fotografiju munje iznad Prviæa
« Odgovori #2 u: 02 Srpanj, 2007, 23:20:39 CEST »
U fotogaleriji nazvanoj 'Dan u slikama', BBC je meðu desetak fotografija na drugom mjestu objavio i fotografiju munje nastale uslijed ljetne oluje nad hrvatskim otokom Prviæem.

sodoma i gomora nad Prviæem  >:D

Poku¹ava i ja par puta slikat munju, ali treba imat malo puno strpljenja, sriæe i puno puno bolji fotoaparat od digitalnog idiota, eh :crazy2:


Nego, kad smo vec kod lijepih slika, i ova sadasnja slika mjeseca na stranici je super, maRE odakle ih izabires? Cini mi se da vise nema one velike fotogalerije s panoramama, starim Prvicem i ostalim, sto je bilo prije na stranici... Ili ja to samo ne mogu naci?
Sad preko ljeta ce sigurno biti puno lijepih slika Prvica, hocemo ih negdje skupljati za stranicu?
A trebalo bi nagovoriti i postaricu da da stampati nove razglednice konacno, vec 20 godina imamo iste dvije slike!  ::)

Sada¹nju sliku mjeseca slikala je Jolanda èini mi se 2004 godine. Bilo je malo maglice i uz ¾utu rasvjetu na¹e poznato ¾alo je ispalo savr¹eno. O0 Imam jo¹ slika od nje i sve su ba¹ ovako umjetnièke, pa æu se potrudit jedan dan da ih postavim, jer sam joj veæ davno obeæa.
Bit æe Jolanda tvoje slike na stranici, kad tad, obeæajem :angel:

Ba¹ sam i ja prije neki dan sku¾ia da uopæe nisam vratija sve one slike koje su bile sastavni dio stranice dugi niz godina, tako da sad stvarno kad pogleda¹ uopæe nema neke opæenite slike sela. pec, pec webmasteru :knuppel2:. evo kroz ovaj misec æu ih vratit nazad ;)

I naravno da mi ¹alje¹ slike i bilo tko ako ima ne¹to interesantno vezano za Prviæ slobodno mo¾e poslati, jer ja ne mogu bit na sve strane i ne mogu sve pratit zato svaka èast Ivanu koji se potrudia i postao ovu vijest s BBC-ja O0.
...a je sto... ;)
...i dvi od 50...

Ivan

  • Newbie
  • *
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: BBC objavio fotografiju munje iznad Prviæa
« Odgovori #3 u: 02 Srpanj, 2007, 23:54:46 CEST »
Kad je uopæe bila ta oluja? Ovako ne¹to jo¹ nisam vidjeo! A to je samo jedna (dobra) slika. Mora da je bilo fenomenalno za gledat vama koji ste bili tada na otoku. Ja volim gledati munje, naravno kad ne pale nikakve kuæe (na donjoj bandi)  :)

Slika mjeseca je stvarno dobro ispala, i svjetlo, i kako se presijavaju kamenja na ¾alu, magla.. Èestitke autoru, tj Jolandi. Ima ona stvarno dobrih slika koje sam imao priliku vidjeti.

Citat: maRE
kad pogleda¹ uopæe nema neke opæenite slike sela. pec, pec webmasteru knuppel2
Pec, pec... Stvarno nedostaje jedna galerija, na¹lo bi se tu dobrih slika, ima u selu dosta onih ¹to vole slikavati. Da ne misle ljudi da nam je samo smeæe i krupni otpad po selu  ;D

Ana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: BBC objavio fotografiju munje iznad Prviæa
« Odgovori #4 u: 05 Srpanj, 2007, 11:06:05 CEST »
Kad je uopæe bila ta oluja? Ovako ne¹to jo¹ nisam vidjeo!

Cuj, meni su na Prvicu svi dani isti, ali po ovoj vijesti ispada u noci 26/27.6., a tako nekako je i bilo...

Ja sam jedamput (proslo ljeto) vidjela kako je grom zapalio vatru, i stvarno se pocela siriti. Trajalo je to 10-ak minuta, a onda je poceo takav pljusak da je ne samo ugasio vatru nego skoro potopio cijelo brdo. Srecom, to nije bilo na Prvicu, nego kad smo se vozili camcem iz Sibenika za Prvic, grom je udario u brdo iznad Sibenika, a pljusak nas je kasnije sustigao putem...

Inace, i ja volim gledati oluju, pogotovo nad morem! Na ovoj slici mi je super ona munja tocno iza Galijolice! Mrak!

VaPa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 22
  • Karma: +0/-0
Odg: BBC objavio fotografiju munje iznad Prviæa
« Odgovori #5 u: 13 Kolovoz, 2007, 13:16:48 CEST »
A tko je to uslikao???????

Meri

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 63
  • Karma: +0/-0
Odg: BBC objavio fotografiju munje iznad Prviæa
« Odgovori #6 u: 20 Kolovoz, 2007, 19:27:17 CEST »
Da je siba u raju izresla, uzali su nasi stori govorit, ali tu danasnja generacija ne moze razumit.  :bootyshake::whip2: