Autor Tema: Vezovi na rivi  (Posjeta: 16609 vremena)

maRE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Postova: 410
  • Karma: +0/-0
    • Prviæ Luka Online!
Vezovi na rivi
« u: 02 Svibanj, 2007, 00:38:14 CEST »
Od 14.05.2007. god., gotovo je s vezivanjem brodova na rivi. :o
Vlasnici brodica koji dr¾e svoje brodove na rivi u Prviæ Luci dobili su pismo od Luèke uprave  :police:©ibensko-Kninske ¾upanije da se moraju bezuvjetno maknuti sa svojih dugogodi¹njih mjesta zbog kako se navodi u pismu "...sanacije tog dijela gata, èi¹æenjem dna i postavljanjem sidrenih sustava za nautièke vezove.".


va¹i komentari...
...a je sto... ;)
...i dvi od 50...

Ana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: Vezovi na rivi
« Odgovori #1 u: 02 Svibanj, 2007, 10:33:59 CEST »
Ma super, samo vam jos fali neki 'rukovodilac', iz Knina po mogucnosti, da vam kaze da maknete svoje brodove sa svoje rive u svom selu i napravite mjesta za jahte od koji ce tko? imati koristi... Pa zar o takvim stvarima ipak ne odlucuju mjestani?!  Ne smijete pustiti da to prodje.
Prvinska vala ionako vec prima vise jahti nego sto sanitarno moze podnijeti, zasto bi radila jos mjesta za nove?

Trazite i da vam se u slucaju izmjestanja sa postojecih vezova osiguraju odgovarajuci zamjenski. Valjda kao otocani ipak imate neka prava i povlastice, za pocetak da mozete svoja plovila (od kojih zivite, i koja su vam katkad jedina veza s kopnom) drzati na svojoj rivi, na sigurnim vezovima. Da ne kazemo da se ti vezovi prenose s generacije na generaciju u istoj obitelji!

Ako vas izbace s vezova, skupite sve te brodice i zatvorite ulaz u valu s njima (ako se mogao spojiti Prvic s Vodicama prije par godina, moze se i to) i prosvjedujte, ali poduzmite nesto! Ne dozvolite da to prodje, nikome od Prvicana niti prijatelja Prvica to nije u interesu.
Ili ipak jest?

ludi_st

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
  • Karma: +0/-0
Odg: Vezovi na rivi
« Odgovori #2 u: 06 Svibanj, 2007, 09:48:52 CEST »
Procitajte ovdje:

http://www.sibensko-kninska-zupanija.hr/dokumenti/ProstorniPlan/Odluka%20o%20donosenju%20izmjena%20i%20dopuna%20Prostornog%20plana%20Sibensko%20-%20kninske%20zupanije%20(SV%20-%2003-2006).pdf

(23) Detaljni uvjeti ureðenja, kapacitet i obuhvat odredit æe PPUO/G i drugi prostorni planovi ni¾eg reda.©portske luke svojim kapacitetom trebaju omoguæiti smje¹taj i onih brodica koje su sada smje¹tene na pla¾amai drugim dijelovima obale. ©portskim lukama nije dozvoljeno mijenjati namjenu niti ih koristiti kao luke nautièkog turizma.

I ovdje:

http://www.grad-vodice.hr/dodatak/prostorniplan/ppugv-odredbe.pdf

Èlanak 95 i 97.

• unutarnji plovni putovi ¾upanijskog znaèaja:
 • ©ibenik-Zlarin-Prviæ Luka-Prviæ ©epurine-Vodice-Tribunj
 
U svemu ovom mi je nejasno i za odgovor treba pitat Luèku Upravu kad su prominili namjenu luke, jer je gornjim dokumetima na¹a vala definirana kao ¹portska luka, i di je granica na gatu ¹ta se tièe javnog prometa, a svi znamo da se uvik crtala na mulu, a bilo je i sluèajeva da vapor nije moga ni stat radi jahta..

Luka na¹e Prviæ Luke je ¹portska luka a ne nautièka luka, i na njoj nisu definirani nautièki vezovi,bar prema PPUGV-u....

Njihova reèenica iz Rje¹enja po meni ne stoji, jer gat nije predviðen za nautièke vezove, na net-u nije moguæe pronaæi detaljnije informacije, ali Luèka uprava ne mo¾e sama odluèivati o ovome veæ Prostorni plan ®upanije i grada Vodica..

Osoba koja ja dobila rje¹enje, mo¾e tra¾iti za¹titu Grada Vodica i ne dopustiti micanje brodice bez dokumenta na kojem se temelji Rje¹enje..


Ivan

  • Newbie
  • *
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: Vezovi na rivi
« Odgovori #3 u: 06 Svibanj, 2007, 13:15:58 CEST »
Jo¹ kad bi neko rekao gdje bi se ti brodovi trebali maknuti, jer iovako u vali nema dovoljno mjesta za postojeæe brodove, neki se veæ vezuju za krmu ovom ispred sebe. Nemogu oni tek tako poveæavati kapacitet "marine" i cijene vezova, koje su kako sam èuo od mog starog (Jadrana) od ove godine 25 kn po metru duzine broda, znaèi u prosjeku 250-300 kn po jedrilici!  :D
A gdje su novi prikljuèci za vodu, struju, da ne govorimo o praonici rublja ili tako neèemu. Uz to nam i vala smrdi po ljeti od smeæa èiji odvoz nikad da se dobro organizuje. Sve mi ovo lièi na veæ dobro poznato - na brzinu uzeti pare gostima, a oni da li æe se vratiti nije nas briga. I to sad jo¹ na raèun mje¹tana! Jer su jako rijetki oni koji æe od ovoga profitirati. Ali naravno ima ih.
A ako na¹a vala uopæe nije ni predviðena za luku nautièkog turizma...  :knuppel2:

maRE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Postova: 410
  • Karma: +0/-0
    • Prviæ Luka Online!
Odg: Vezovi na rivi
« Odgovori #4 u: 07 Svibanj, 2007, 12:10:48 CEST »
Luka na¹e Prviæ Luke je ¹portska luka a ne nautièka luka, i na njoj nisu definirani nautièki vezovi,bar prema PPUGV-u....

Njihova reèenica iz Rje¹enja po meni ne stoji, jer gat nije predviðen za nautièke vezove, na net-u nije moguæe pronaæi detaljnije informacije, ali Luèka uprava ne mo¾e sama odluèivati o ovome veæ Prostorni plan ®upanije i grada Vodica..

Osoba koja ja dobila rje¹enje, mo¾e tra¾iti za¹titu Grada Vodica i ne dopustiti micanje brodice bez dokumenta na kojem se temelji Rje¹enje..

ludi_st  ;D, studiozno si ti to sve pronju¹ka, ¹ta, tko i kako, svaka èast O0
Sla¾em se da tu nije sve 100% èisto, ali na¾alost bez sloge Prviæana malo toga tu pojedinac mo¾e uèiniti. :-\

Mo¾da bi se i slo¾ia da se brodovi maknu za prosperitet sela (i sami znamo koliko jahti ima liti u vali), ali nikako ne mogu priznat naèin na koji je to uèinjeno i sa èinjenicom da se nije dao adekvatan prostor di bi se ti brodovi tribali maknit, jer je veæ i onako sve u "balunu" (kao ¹to je i Ivan napisao).

Cijena od 25kn po metru je stvarno puno i nema razloga biti tako visoka.
Triba se uvest reda i neka pravila i ja sam za to i u buduænosti æe tribati uvesti reda i za ostale vezove, ali vi¹e bi volia da to napravimo mi Prviæani nego da nam neko iz vana mora dirigirat di æemo i kako. >:(
...a je sto... ;)
...i dvi od 50...

vlado

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
  • Karma: +0/-0
Odg: Vezovi na rivi
« Odgovori #5 u: 14 Svibanj, 2007, 13:16:31 CEST »
Evo da se i ja ukljuèim u ovu raspravu, jer se i mene direktno tièe. Naime, zvao sam Luèku upravu, ali ravnatelj ©ime Zeniæ je bio na sastanku, probat æu ponovo, ali ako netko hoæe neka slobodno proba saznati ne¹to vi¹e o ovoj odluci na broj 022/ 219 852.

Pozdrav!

Vlado

Gogo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 18
  • Karma: +0/-0
Odg: Vezovi na rivi
« Odgovori #6 u: 17 Svibanj, 2007, 01:35:09 CEST »
VLA - DO!!!     VLA - DO!!!

Ana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: Vezovi na rivi
« Odgovori #7 u: 11 Lipanj, 2007, 10:40:56 CEST »
I, kako je na kraju ovo zavrsilo, ako je zavrsilo...?

maRE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Postova: 410
  • Karma: +0/-0
    • Prviæ Luka Online!
Odg: Vezovi na rivi
« Odgovori #8 u: 11 Lipanj, 2007, 12:59:11 CEST »
I, kako je na kraju ovo zavrsilo, ako je zavrsilo...?

Na¹i brodovi se makli, naplaæuje se 25kn po metru, pa èak i sidrenje u vali, èini mi se 50% manje nego na rivi :idiot2:
...a je sto... ;)
...i dvi od 50...

Ana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: Vezovi na rivi
« Odgovori #9 u: 02 Srpanj, 2007, 11:16:34 CEST »
Grozno.
Ne svidja mi se ovako, bilo mi je drago vidjet sve vase poznate brodove tamo. Ovo mi je skroz bez veze ovako nagurano.



maRE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Postova: 410
  • Karma: +0/-0
    • Prviæ Luka Online!
Odg: Vezovi na rivi
« Odgovori #10 u: 02 Srpanj, 2007, 21:52:35 CEST »
Istinu zbori¹, ali mo¾da i treba uvesti reda u vali, ali naèin i tko to radi nije u redu. :tickedoff:
To se mi u selu trebamo udru¾iti, jer ovako æe pomalo brodi nestajat i sa rodine, ali ne virujem da æe ljudi dopustit  :nono:

I ne naplaæuje se riva 25kn po metru kako sam napisa par postova prije, nego 22kn ;D
sorry na krivoj informaciji  :embarassed:
...a je sto... ;)
...i dvi od 50...

Ivan

  • Newbie
  • *
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: Vezovi na rivi
« Odgovori #11 u: 05 Srpanj, 2007, 11:33:43 CEST »
Meni ne smetaju toliko te jedrilice (iako mi u poèetku nije bilo pravo, i mi smo morali micati svoj brod) koliko mi smeta kad vidim da je zauzeta èitava riva a mogu izbrojati 15-ak jarbola. Toliko ih je moglo stati i ranije, ali jedino kad doðer èarter pa ih skiper rasporedi jedne do drugih. Ipak je to mu¹ki posao, treba taj brod moæi i potegnuti, zadnji je Tonko radio to, naravno i zbog toga kako se plaæalo (svaka treæa njegova), ali mi je glupo kad veæ gosti hoæe platiti za taj vez i kad su makli na¹e brodove za¹to se ta riva maksimalno ne iskoristi?! Ugurati jo¹ 5 brodova tu nije nikakav problem a to je nekih 1500 kn vi¹e dnevno ¹to bi moglo selu re¹iti neki od problema kojih i ovako ima dosta. Ali oèito one koji vode raèuna o tome nije briga.